Call: 0216 309 99 91| Email: dkabilgi@gmail.com

Dil Terapi, Duyu Terapi, Fizik Tedavi, Özel Eğitim Merkezi

Kartal Duyu Terapi Merkezi


Zıplamak Ve Sallanmak Neden Önemli?

Duyusal sistemler aslında hiç farkında olmadığımız ama akademik ve gelişimsel fonksiyonlarımızı etkileyen mihenk taşlarıdır. Bunların latince birçok karşılığı olmakla birlikte bizim çocukta gözlemleyebileceğimiz sonuçları daha önemlidir.

Zıplamanın, duygusal, sosyal, akademik ve fiziksel yönden çocuk gelişimine birçok faydası vardır. Çocuklar küçük yaşlardan itibaren beyin gelişimini tamamlamak adına zıplama, sallanma, atlama gibi aktiviteleri içgüdüsel olarak tercih ederler.

Sallanmak anne karnında başlayan bir süreçtir ve yine çocuğun gelişimi için son derece önemlidir. Öğrenmek, dikkat ve koordinasyon, koordinasyon becerileri ve hatta yazı yazmanın bile temelini oluşturur.

Bize basit görünen bu aktivitelerin çocukta olmaması ya da fazla çalışıyor olması duyu bütünlemeyi gerektiren bir süreçtir.

21. Yüzyıl Apartman kültürünün artması çocukların dört duvar dışına az çıkması, bireyin ev içinde hareket alanının az olması gibi sebeplerle günümüz çocuklarında duyusal problemler ortaya çıkmaktadır.
Duyusal geri olan bireyler öğrenme de zorlanabilmektedir.

İstanbul Kartal da olan duyu terapi merkezimizden randevu ve bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Bünyemizde aynı zamanda dil ve konuşma terapistleri de bulunmakadır.
Dil ve konuşma problemleri içinde ulaşabilisiniz.

Yakacık Çarşı Mahallesi Gülşen Sokak 11-1 Yüce belde Sitesi
Kartal – İSTANBUL
dkadanismanlik@gmail.com
0 216 309 99 91
0 546 218 6 218


Dil ve Konuşma Terapisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: