Call: 0216 309 99 91| Email: dkabilgi@gmail.com

Dil Terapi, Duyu Terapi, Fizik Tedavi, Özel Eğitim Merkezi

Okula Hazırlık Eğitimi


okul olgunluk testiMalum eğitim sistemimiz dünyaya örnek olabilecek nitelikte her çocuk rahatlıkla sınıfa uyum sağlayabiliyor ve her çocuğun bireysel farklılıkları, öğrenme düzeyine göre plan program yapılıyor. Hiç bir çocuk arada kaynamıyor. Sınıf mevcutlarımız 20’yi geçmediği gibi derslerden geri kalan çocuklar okul içinde uzmanlar yardımıyla hızlı şekilde sınıfa yetiştirilebiliyor!!!!!!!

Keşke durum böyle olsa böyle olmadığı için öğrencinin okula hızlı şekilde hazırlaması gerekmektedir.
Anaokulu ve 1. sınıf için eksiklerin hızlı şekilde kapatılması gerekmektedir.  Aksi halde bu çocuklar grup içinde kaybolup problem çocuk olarak karşımıza çıkıyor; sınıfın ve öğretmenin istemediği bir çocuk haline geliyor. Ardından gruba akademik, sosyal olarak yetişemeyeceği bir duruma gelebiliyor.

Neler yapıyoruz
Bireye okul olgunluk testi uygulanır, Gelişim testi uygulanır. Eksik olduğu alanlar tespit edilir. Uygun program hazırlanır. Aileyle birlikte hızlıca açıklar kapatılır.

Programda neler var
Dikkat ve algı seviyesi değerlendirilip akranları seviyesine çıkarma
Kaba ve ince motor değerlendirilip akranları seviyesine çıkarma
Bilişsel seviyesi değerlendirilip akranları seviyesine çıkarma
İşitsel, görsel bellek değerlendirilip akranları seviyesine çıkarma
Konuşma becerisi değerlendirilip akranları seviyesine çıkarma

Okula hazırlık konusunda çocuğunuzda eksiklik olduğunu düşünüyorsanız.

Eğitim Koçu, Sınıf Öğretmeni, Özel eğitim, çocuk gelişimi uzmanı ve dil terapistimizden bu konuda danışmanlık, destek ve eğitim almak için iletişim kurunuz.

İstanbul Dışı İllerden Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Almak İçin Online Kayıt Formunudoldurunuz yada telefon-mailler iletişim kurunuz.

 

 

Dil ve Konuşma Terapisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: